Bleach OtherWorld PBF
Yawata - Wersja do druku

+- Bleach OtherWorld PBF (http://www.bleachow.eu)
+-- Dział: Organizacja (/forum-3.html)
+--- Dział: System i świat gry Bleach OtherWorld (/forum-10.html)
+---- Dział: Organizacje i rody (/forum-79.html)
+---- Wątek: Yawata (/thread-840.html)Yawata - Skye - 25-07-2015 00:28

[Obrazek: OnJPnjS.png]

Yawata - Organizacja zrzeszająca osoby świadome duchowo na terenie Świata Żywych. Po przejściu reformacji oraz swoistej wojny domowej spowodowanej konfliktem poprzedniego dowódcy z grupą swoich podwładnych, ugrupowanie to zmieniło się nie do poznania. Pierwotnie był to zmilitaryzowany oddział mający na celu wspomóc pewnego człowieka, Madary Uchiha, w dokonaniu zemsty na Gotei, lecz ostatecznie został on pochłonięty przez swoje własne dzieło. Poległ w trakcie jednej z wielu wykonywanych misji, jego majątek przejął brytyjski biznesmen Arcadius Landegre, a na czele Yawaty stanęli zupełnie nowi ludzie. W chwili obecnej organizacja jest manifestacją najprostszych ludzkich zachowań powielanych od stuleci, lecz wyniesionych na skalę międzywymiarową oraz spirytystyczną. Zrzesza Fullbringerów, Quincy oraz pojedynczych przedstawicieli innych ras w podstawowych celach przetrwania, współdziałania ze sobą, rozwoju oraz protekcji bliźniego, na wielu frontach, nie tylko przed zagrożeniem płynącym ze strony Pustych. Yawata jednak, aby skutecznie operować w Świecie Żywych, bez konieczności wzbudzania paniki i jednocześnie bez narażania się na zagrożenia płynące chociażby z innych światów, musiała zostać w części odsłonięta na światło dzienne. W takim stopniu, aby nie wzbudzać niczyich podejrzeń.

Oficjalnie:

Z perspektywy Świata Żywych, a konkretnie przeciętnych ludzi, rządów, wszelkich organizacji, Yawata jest wewnętrznym projektem zależnym w pełni od Landegre Industries, korporacji należącej do Sir Arcadiusa Landegre. Jej głównym założeniem jest walka z zagrożeniami najwyższego stopnia na ziemi, przeciwdziałanie terroryzmowi, a także zbieranie informacji, które mają na celu im zawczasu zapobiegać. Przy poparciu stosownych ludzi, przypisaniu sobie kilku znaczących osiągnięć, Yawata, jako samodzielnie działająca jednostka specjalna militarna, została zatwierdzona przez niemal każdy światowy rząd oraz organizacje jednoczące kraje. Dzięki temu posiada ona kluczową dla swoich działań swobodę oraz jest rozpoznawalna na całym świecie. Posiada wiele ośrodków operacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem głównej siedziby znajdującej się w Krzemowej Dolinie. Na czele Yawaty Arcadius postanowił postawić swojego wieloletniego przyjaciela oraz doświadczonego żołnierza armii Stanów Zjednoczonych, czyli Roya Mustanga.

Nieoficjalnie:

Prawdziwa Yawata kryje się w cieniu tej oficjalnej. Jej zarząd oraz członkowie posiadający wiedzę na temat tego, czym ugrupowanie faktycznie się zajmuje, wie, iż jest to zabieg konieczny, aby uniknąć wielu problemów - z prawdopodobnym powstaniem chaosu na całym świecie na czele. Na czele organizacji także stoi Roy Mustang, którego z kolei głównym doradcą oraz zastępcą jest Arcadius Landegre. Razem praktycznie utworzyli nową Yawatę, wspartą nie tylko siłą poszczególnych członków, ale także politycznie, dyplomatycznie oraz finansowo. Wiedzieli, że każdy ten filar jest potrzeby, aby bezproblemowo utrzymać ciężar utrzymywanej w tajemnicy największej oraz najpotężniejszej w Świecie Żywych organizacji złożonej z osób o nadprzyrodzonych zdolnościach. Główna siedziba prawdziwej Yawaty kryje się w Moskwie, lecz poza nią znajdują się jeszcze trzy strategiczne ośrodki na całym świecie. Pierwszy mieści się w w górach w Kanadzie, drugi na wyspie Okinawa w Japonii, natomiast ostatni wysoko w Himalajach na terytorium Chin.

Hierarchia:

Drabina hierarchii w Yawacie jest uproszczona do granic możliwości. Dlatego też, prócz dowództwa, podzielona została po prostu na kilka sekcji oraz ról, które działają niezależnie od siebie.

- Dowódca - Najwyżej postawiona osoba w całej organizacji, do której zawsze należy ostatnie słowo. Generalnie rzadko bierze udział w jakichkolwiek operacjach i skupia się na zarządzaniu całą organizacją. Jest ostatnim organem odwoławczym całej Yawaty i personą mającą najwięcej do powiedzenia praktycznie w każdej sprawie.
- Vice-dowódca - Zastępca lidera Yawaty, który praktycznie wypełnia wszystkie jego obowiązki, jeśli ten nie jest akurat dostępny. Razem z nimi oczywiście przysługują mu te same przywileje, lecz jego z kolei częściej można uświadczyć w terenie. Jest także swoistym łącznikiem między ogółem organizacji, a jej przywódcą.
- Szefowie poszczególnych departamentów/sekcji - Yawata zajmuje się wieloma sprawami, poczynając od badań genetyczno-biologicznych, przez rozwój technologii pod kątem wykorzystania reiatsu, aż po tradycyjną militaryzację. Ponadto zbiera informacje na temat wielu ludzi, nawet bez ich wiedzy i sprawuje pieczę nad sprawami, które nawet jej nie dotyczą. Do tego potrzeba nie tylko mnóstwa ludzi, ale także odpowiednich osób, które te działania będą nadzorować. Dlatego też każda sekcja ma swoich przełożonych, którzy mogą również łączyć swoją rolę, chociażby z przewodzeniem całą Yawatą.
- Dowódcy oddziałów specjalnych/jednostek bojowych - Wewnątrz organizacji naturalnie znajdują się nie tylko pojedyncze jednostki, ale także całe grupy osób przystosowanych stricte do walki, bądź do wykonywania zadań specjalnych. Pieczę nad nimi trzymają dowódcy takowych dywizji i choć nie są one liczne, to w pełni wystarczają dla potrzeb Yawaty.
- Ambasadorzy, dyplomaci - Są to osoby pełniące głównie rolę reprezentatywną całej organizacji. Wyróżniające się nie tylko nieprzeciętną charyzmą, ale także inteligencją, muszą dbać o odpowiedni wizerunek Yawaty w wielu sferach. Nie tylko z perspektywy rządów, lecz także środowisk, w których znajdują się osoby świadome duchowo.
- Dyrektorzy baz operacyjnych - Pełnią rolę administracyjną w poszczególnych czterech ośrodkach, gdzie po prostu sprawują kontrolę nad tym, co się dzieje na terenie ich obiektu.
- Członkowie Yawaty - Najniższa możliwa ranga w całej organizacji. Mogą oni zarówno przynależeć do sekcji technologicznych, jak i oddziałów bojowych, bądź też być asystentem danego ambasadora, czy kogokolwiek. Zazwyczaj są oni niezależni od siebie, chyba że persona na wyższym stanowisku zarządzi inaczej.

Technologia:

Dzięki wiedzy oraz wsparciu, jakie wnieśli m.in. renegaccy Bogowie Śmierci lub należący do szlacheckich rodów Quincy do Yawaty, przy wykorzystaniu możliwości korporacji Landegre Industries, organizacja to w relatywnie krótkim czasie wykonała ogromny skok technologiczny. Ten rozwój został także wymuszony przez zupełnie nowy status quo panujący w Świecie Żywych. Duchowo uzdolnieni ludzie wyszli z cienia stając się czynnikiem, którego następstwa nie są możliwe do przewidzenia.
Oddziały Yawaty zostały na przestrzeni lat wyposażone w elementarne uzbrojenie pozwalające nawet zwykłym ludziom stawiać czoło istotom duchowym. Ten niezwykły arsenał powstał w głównej mierze na bazie technologii wykorzystywanej przez Quincy, lecz również zdolności Fullbringu odegrały w tym procesie niebagatelną rolę. Niezależnie czy jest to jednak pistolet, broń cięższego kalibru czy dowolne wyposażenie wspierające, nie stanowi ono jednak zagrożenia dla nikogo poza najsłabszymi jednostkami, tudzież tymi, którzy zupełnie nie pojmują swoich zdolności. Czyni to jednak rekrutów organizacji zdolnych do przepędzenia Pustych będących na dnie łańcucha pokarmowego, bądź też obronienia się przed ludźmi stawiającymi pierwsze kroki w kierunku opanowania mocy duchowej.
Na wyposażeniu Yawaty znajdują się także eksperymentalne projekty powstałe na wzór portali międzywymiarowych, źródeł mocy duchowych, czy nawet urządzenia mogące być wykorzystane przeciwko potężniejszym oponentom, lecz są one utrzymywane w ścisłej tajemnicy. Fizycznie organizacja przechowuje je w dowolnym z czterech największych ośrodków, a i nawet tam dostęp do tych wynalazków mają tylko wybrane indywidua.
Na polu konwencjonalnym, bliższym możliwościom ludzkim we wczesnym dwudziestym pierwszym wieku, Yawata natomiast wiedzie absolutny prym, z czym wcale się nie kryje. Dzięki powyższym aspektom, a także posiadaniu pakietów większościowych w korporacjach pokroju Landegre Industries, w obecnej chwili stoi w niedoścignionym dla innych ugrupowań miejscu.