Bleach OtherWorld PBF
Regulamin Forum - Wersja do druku

+- Bleach OtherWorld PBF (http://www.bleachow.eu)
+-- Dział: Organizacja (/forum-3.html)
+--- Dział: Regulaminy (/forum-11.html)
+--- Wątek: Regulamin Forum (/thread-1188.html)Regulamin Forum - Skye - 01-06-2017 21:56

I - Zasady ogólne

1. Gracz podczas rejestracji automatycznie zobowiązuje się do przestrzegania wszystkich zasad panujących na forum przedstawionych w regulaminie.

2. Po rejestracji, pamiętaj, że przychodzisz do miejsca, w którym panują określone zasady. Musisz je zaakceptować, a postawa roszczeniowa nie jest tutaj tolerowana. Nikt nie będzie modyfikował zasad oraz regulaminu pod jedną osobę.

3. Absolutnie zakazuje się ataków na innych użytkowników w jakiejkolwiek formie (bluzgi, szantaże, inne działania zniechęcające do gry). Wszystkie kłótnie należy załatwiać poza forum i w taki sposób, aby nie zostały one nigdy na nie przeniesione.

4. Wszelkie formy promocji innych stron internetowych i forów są dozwolone tylko w wyznaczonym do tego miejscu. Spam natomiast jest całkowicie zakazany i karany jest natychmiastowym banem.

5. Na forum nie panuje żadna poprawność polityczna, administracja także ma dystans do wszystkiego i wszystkich, włącznie ze sobą nawzajem. Nie musisz się specjalnie powstrzymywać z żartami, lecz jawne szydzenie z drugiego użytkownika będzie karane.

6. Na forum obowiązują kultura osobista, szacunek do drugiego człowieka oraz reguły netykiety. Jeśli nie potrafisz się zachować wśród innych, to forum nie jest dla Ciebie.

7. Każda luka w regulaminie, systemie, tudzież niewyszczególniony punkt, podlega interpretacji administracji. Stosowne reguły zostaną dopisane na bieżąco.

8. Forum jest stworzone wedle pewnej koncepcji i zamierzamy być wobec niej konsekwentni do samego końca. Prowadzenie krucjat, aby udostępnić w pełni grywalne stronnictwo Hueco Mundo, tudzież Espady na nic się nie zda. Tworzymy rozgrywkę z największym naciskiem na budowanie fabuły.

9. Jeśli na etapie oceny karty postaci, gracz zamierza wprowadzić NPC silniejszego od przeciętnego oficera (~10 poziom), ów NPC przechodzi pod kontrolę GM. W przypadku postaci silniejszych od porucznika wymagany jest już dodatkowy opis tejże postaci zamieszczony w karcie gracza zawierający podstawowe informacje ogólne takie jak wygląd, charakter, wiek, ale i moce, którymi dana postać się posługuje.

10. Samodzielne dodawanie nowych ugrupowań oraz postaci NPC (powyżej siły oficera) podczas faktycznej rozgrywki jest już zabronione. Należy zawsze najpierw skontaktować się z administracją.

11. Na shoutboxie unikamy wulgaryzmów uznawanych za ciężkie, tj. (ch*j, ku**a itp.). Jeśli już trzeba użyć któregoś z tych słów, należy wycenzurować je gwiazdką.

II - Rozgrywka

1. Kanon Bleacha może być interpretowany tylko i wyłącznie przez Administrację w celu ewentualnych późniejszych poprawek w systemie rozgrywki Bleach Other World. Wszelkie niejasności muszą być zgłaszane wcześniej, tak samo i chęć wykorzystania elementu kanonu, który nie jest zawarty w systemie forum.

2. Wszystkie elementy kanonu, które występują w mandze, a nie przeczą się z zasadami forum, bezwzględnie obowiązują na forum. Gracz ma obowiązek skonsultować się lub rozeznać we własnym zakresie dokładnie, jak dana kwestia jest rozwiązana w mandze, aby móc z niej skorzystać na użytek karty postaci, czy też posta fabularnego. Ich potencjalna zmiana jest możliwa tylko poprzez uprzednie otwarcie dyskusji w dziale "pomysły/propozycje", gdzie każdy będzie miał szansę się wypowiedzieć na dany temat, a administracja podejmie ostatecznie decyzję po wszystkich "za" i "przeciw".

3. Każdy element, który da się interpretować na więcej, niż jeden sposób, wymaga absolutnego przedyskutowania go z administracją, która zadecyduje, co zrobić z danym problemem. Nie zastosowanie się do tej zasady może skutkować odrzuceniem całego pomysłu lub wątku już po fakcie.

4. Wszelki wpływ na świat oraz fabułę BOWa musi być wcześniej uzgadniany z Administracją. Zaliczają się do tego między innymi - tworzenie nowych lokacji (np. zawieszonych w "innym" wymiarze, nietypowych), tworzenie powiązań między już istniejącymi/tworzonymi Organizacjami (np. Gotei, Yawata itd.), tworzenie zupełnie innych płaszczyzn wymiarowych obowiązującego świata itp.

5. Multikonta - Dopuszcza się posiadanie dwóch lub więcej postaci na oddzielnie założonych kontach, jednak wymagamy aktywną grę swoimi kreacjami. Dodatkowa postać porzucona przez użytkownika zostaje uznawana za martwą lub oddana pod kontrolę GM. Każdy przypadek rozpatrujemy oddzielnie, zależnie od powiązań fabularnych, stanowiska oraz zakorzenienia się postaci w fabule forum.

6. Rangi postaci są identyczne z tymi z mangi i można je zdobyć tylko i wyłącznie w ten sposób, jaki jest to tam przedstawione.

7. Kolejne poziomy zdobywa się aktywnie uczestnicząc w życiu forum oraz fabule gry.

8. Gode mode'owi mówimy stanowcze NIE! Na każdą kosę znajdzie się kamień, pamiętaj że też jesteś śmiertelny. Jeśli będziesz starać się stworzyć postać lub techniki zbyt potężne, gwarantuję osłabienie poniżej średniej forumowej. Przemycanie prawdziwego potencjału jakiejś techniki, aby postać była "OP", również nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż zrobimy to samo, tylko już po akcepcie.

9. Na forum panuje zakaz bilokacji (oczywiście nie mówimy tutaj o potencjalnych umiejętnościach, które by na to zezwalały).

10. Bezmyślne i niepotrzebne burzenie porządku w Świecie Żywych jest zabronione. Polska nie wypowiada ot tak wojny Rosji, nie obalamy rządów, nie anihilujemy metropolii ot tak, Obama nie jest reptilianinem-Hollowem itp.

11. Uniwersalnym terminem na napisanie posta, bez konieczności usprawiedliwiania nieobecności, ani otrzymania kar fabularnych podczas eventu, jest koniec doby wg. czasu polskiego liczony na co najmniej 72 godziny od momentu posta poprzedniej osoby z kolejki. Czyli gdy post jest wstawiony o godzinie 15:30 4 lipca, "deadline" upływa 7 lipca po godzinie 23:59.
Na konkretnych sesjach, eventach, przy ówczesnym poinformowaniu oraz uzgodnieniu wszystkich stron, ten termin może być zmniejszany lub powiększany, bądź też w ogóle usuwany.

III - Posty fabularne

1. Nie uznajemy się za forum elitarne, a nikt tutaj nie jest purystą językowym. Nie ścigamy za literówki, czy brak przecinka, ale wymagamy pewnego minimum, jeśli chodzi o ortografię, gramatykę i interpunkcję. Cenimy sobie natomiast utrzymywanie klimatu w postach.

2. Targetem forum jest stosunkowo dojrzały gracz. Dopuszczamy wulgaryzmy, treści kontrowersyjne, tudzież erotyczne, ale pamiętajmy, że jednak opieramy się o mangę/anime Bleach. Zachowajmy umiar we wszystkim i odrobinę przyzwoitości (pornografii, czy rzucania mięsem w opisach nie tolerujemy).

3. Treści o przesadnej brutalności, które mogą wywołać obrzydzenie u innych forumowiczów muszą być "ospoilerowane" (bbcode - [spoiler]). Nie każdy jest wystarczająco "odporny" psychicznie na takie opisy. Jednakże efekt działań opisanych przez gracza musi znajdować się już w miarę łagodnej wersji poza spoilerem. (Nie dotyczy kart postaci, jeśli znajdzie się w niej odpowiednie ostrzeżenie informujące o tym.)

4. Strojenie sobie otwartych żartów z panującego klimatu będzie karane na równi ogólno-pojętym "trollingiem". To samo dotyczy intencjonalnego psucia innym rozgrywki w najróżniejszy sposób.

5. Szukanie odwetów na postaci innego użytkownika za utarczki na shoutboxie lub sprawy pozaforumowe będą karane. Nie jesteśmy głupi, takie rzeczy można dostrzec bardzo łatwo.

6. Absolutnie zakazane jest wykorzystywanie w fabule wiedzy gracza, której postać nie posiada. Podkreślam - klimat.

IV - Kary

1. Za spam na shoutboxie, rozpętanie ostrej kłótni wyciszony na kilka godzin zostaje każdy uczestnik gorliwej dyskusji, niezależnie od tego, kto zaczął. Jeśli mamy ze sobą rozmawiać, to merytorycznie, wykorzystując argumenty oraz z szacunkiem do drugiej osoby.

2. Na forum funkcjonuje system ostrzeżeń liczony w procentach. Po zebraniu stu użytkownik zostaje zbanowany permanentnie. Każdy przypadek ukarania danego gracza jest rozpatrywany osobno i nie posiadamy w tej kwestii żadnego wspólnego "cennika".

3. Ostateczną karą jest oczywiście ban. Zawsze permanentny. Należy się naprawdę porządnie postarać, aby takowego otrzymać, a zacząć trzeba od łamania po kolei wszystkich punktów wypisanych powyżej. Doskonałym sposobem jest też kopiowanie kart postaci lub treści z innych forów, których nie jest się autorem.

V - Dodatkowa informacja

1. Administracja nie usuwa kart postaci, postów graczy, ani żadnych treści fabularnych po tym, jak ich autor odejdzie z forum. Dotyczy to również kont.

2. Użytkownik, nawet po zostaniu zbanowanym, może zgłosić się prywatnie do dowolnego administratora lub moderatora, aby ten usunął wstawioną przez niego twórczość, nie będącą postami fabularnymi (zdjęcia, rysunki itp.).

3. Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie, zasadach rozgrywki oraz każdym innym elemencie forum i zobowiązuje się o wszystkim odpowiednio informować.

4. Każda nowa, poważna zmiana jest zawsze przedyskutowywana z wszystkimi użytkownikami w dziale do tego przeznaczonym. Każdy może zainicjować nową dyskusję.

5. Wymagamy zdrowego rozsądku i pomyślunku od graczy. "Oczywistych oczywistości" nie wypisujemy, gdyż odgórnie zakładamy, iż każdy użytkownik wie, jak powinien się zachowywać na forum, gdzie współtworzy rozgrywkę z innymi ludźmi.